Být řidičem

Zde naleznete otázky a odpovědi

Zde jsou užitečné informace s otázky a odpovědi
Jaká je celková délka kurzu?
Závisí to na vytíženosti učitele, časových možnostech žadatele a kapacity magistrátu při závěrečných zkouškách. Celkový počet hodin praktického výcviku v řízení vozidla pro skupinu B je 28, kdy 1 hodina je brána jako 1 vyučovací hodina, tzn. 45 minut. Optimální denní délka jsou 2 hodiny výcviku, kdy ve 3. třetině kurzu je možné mít i 4 vyučovací hodiny za den. To se však z důvodu pozornosti, resp. únavy příliš nedoporučuje. Zároveň je žadatel povinen absolvovat i teoretickou výuku, která je zákonem dána na 36 vyučovacích hodin. Celková délka kurzu se tedy pohybuje zhruba okolo tří až čtyř měsíců.
Je uvedená cena kurzu konečná?
Ano, co se týče výuky a výcviku v autoškole, tato cena je konečná. Při zkoušce z odborné způsobilosti (závěrečné zkoušce) se úřadu obce s rozšířenou působností hradí za zkoušku 700 Kč, při opakované zkoušce z předpisů o provozu na pozemních komunikacích (písemné zkoušce) 100 Kč a při opakované zkoušce z praktické jízdy 400 Kč. Opakovaná zkouška z praktické jízdy je u nás a zdarma, tzn. že zaplatíte pouze poplatek úřadu. Žadatel o řidičské oprávnění si však v autoškole může připlatit kondiční jízdu, kdy částka je 600 Kč za jednu vyučovací hodinu.
S výuku a výcvikem v autoškole BeDriver jsem nespokojen/a, na koho se mohu obrátit se stížností?
Naší snahou je mít co nejspokojenější zákazníky, kteří si svoje první jízdy s automobilem co nejvíce užijí. Veškeré stížnosti a problémy se budeme snažit vyřešit co nejrychleji k nejvyšší spokojenosti zákazníka. Pokud by to nestačilo, může se žadatel o řidičské oprávnění obrátit na autoškolského ombudsmana viz odkaz: AUTOŠKOLSKÝ OMBUDSMAN
Jaké skupiny oprávnění lze u vás získat, resp. na co si u vás mohu udělat řidičák?
V současné době provádíme základní výuku a výcvik pro získání řidičského oprávnění skupiny B, což je osobní automobil s manuální převodovkou a BA, což je osobní automobil omezení na automatickou převodovku. V blízké době připravujeme základní výuku a výcvik pro skupiny a A, což je motocykl bez omezení výkonu a B + E, což je osobní automobil o nejvyšší povolené hmotnost nepřevyšující 3500 kg a přípojné vozidlo o nejvyšší povolené hmotnosti nepřevyšující 3500 kg (tzv. "velkej vozejk za osobák").
Mám řidičské oprávnění skupiny B s omezením na vozidlo s automatickou převodovku. Mohu si u vás udělat rozšíření na osobní automobil s manuální převodovkou?
Autoškola BeDriver umožňuje udělat doplňující výuku a výcvik pro řidičské oprávnění skupiny B bez omezení na automatickou převodovku. Žadatel by měl absolvovat celkový výcvik, což je 28 vyučovacích hodin praktické jízdy, z které pak skládá závěrečném zkoušku. Nemusí však již absolvovat výuku. Cena bude podobná, jako při základní výuce a výcviku, bude však snížena o hodiny výuky a též posouzení již nabitých zkušeností z oprávnění skupiny BA. Částka bude stanovena po předchozí domluvě s učitelem.
Uvádíte, že výuku zdravotní přípravy a výcvik vám zajišťuje organizace Zdravotníci s.r.o. Dostanu po absolvování kurzu zdravotní přípravy nějaké potvrzení?
V ceně kurzu je i základní kurz první pomoci, který pro nás zajišťuje organizace Zdravotníci s.r.o., která vás naučí, jak poskytnout adekvátní a včasnou první pomoc moderní interaktivní metodou s důrazem na prakticky výcvik. Po absolvování tohoto kurzu obdrží každý účastník certifikát o absolvování kurzu.
Mohu absolvovat autoškolu ve svém vlastním/rodinném autě nebo autě přátel?
Z důvodu bezpečnosti nelze využívat vlastní vozidlo, jelikož za Vás odpovídáme během hodin výcviku.
Řídí se auta s automatickou převodovkou snadněji?
Při řízení vozidla s automatickou převodovkou se nestaráte o řazení jízdních stupňů, nemusíte hlídat počet otáček motoru a hlavně automatická převodvka usnadňuje rozjezdy, zejména do kopce. Pokud by Vaše volba padla na automat tak vězte, že při obdržení řidičského oprávnění BA můžete řídit pouze automobil s automatickou převodovkou. Lze si však dokoupit doplňující výuku a výcvik pro získání řidičského oprávnění skupiny B. S ním můžete řídit automobil s manuální i automatickou převodovkou. Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Jak lze objednat kurz
Na úvodní stránce nebo na stránce Kurzy&Ceník se můžete na vámi vybraný kurz přihlásit přes tlačítko Chci být řidičem. Tento odkaz Vás přesměruje na stránky aplikace Moje autoškola, kde probíhá evidence žadatelů o řidičské oprávnění, kde vyplníte formulář a my se Vám v nejbližší možné době ozveme. Zároveň tím dostanete přístup do systému pro přihlašování na výcvik. Nebudete-li si však s něčím vědět rady, přes tlačítko Kontaktujte nás vyplňte krátký dotazník a my se Vám co nejdříve ozveme.
Jak lze rezervovat výcvik?
Přes tlačítko v horním menu Rezervovat výcvik se dostanete na stránky aplikace Moje autoškola, kde po prvotní registraci již budete mít k disposici přihlašovací údaje. Zde si již můžete rezervovat výcvik (jízdu) dle Vašich možností.
Kolik lekcí budu potřebovat, abych se naučil řídit?
Pro řidičské oprávnění skupiny B a BA je zákonem stanovený minimální počet vyučovacích hodin (45 min) na 28. Žadatel může v prvních 2/3 kurzu absolvovat maximálně dvě vyučovací hodiny za den, v poslední třetině může čtyři. Z našich zkušeností víme, že ideální doba výcviku za den je hodina a půl (2 vyučovací hodiny), tzn. že spolu absolvujeme celkem 14 jízd, které jsou většinou dostatečné k tomu, aby byl žadatel připraven na zkoušky.
Mám se učit řídit auto s automatickou nebo manuální převodovkou?
Stejně jako některým z nás jde nebo nejde například matematika, tak to samé je i s řízením automobilu. A nejde jen o ovládání vozidla, tzn. řízení, řazení, ovládání pedálů a sdružených přístrojů (např. směrová světla, stěrače aj.), ale zároveň se řidič nebo řidička musí věnovat provozu na pozemní komunikaci - udržet se v jízdním pruhu, sledovat dopravní značení, řešit průjezd křižovatky a v neposlední řadě i řešení dopravních situací. Většina žadatelů zvládá výše uvedené situace s včetně řazení příslušného rychlostního stupně a rozjíždění se. A stejně jako například mě nejde již zmíněná matematika, někdo má problémy s řazením převodových stupňů a rozjíždění se do kopce pomocí spojky. A právě pro tuto situaci existuje možnost získání řidičského oprávnění (ŘO) skupiny B (automobil) s omezením na automatickou převodovku, též nazývaného BA. Výhodou tzv. automatu je, že řadí za Vás, nestaráte se tedy o řazení převodových stupňů a při rozjezdu do kopce stačí povolit brzdu a přidat plyn, automat totiž nepotřebuje spojku, tudíž je v automobilu pouze plynový a brzdový pedál. Nevýhodou ŘO s omezením na automat je právě to omezení - nemůžete řídit vůz s manuální převodovkou. Má to však řešení - nejdříve získáte zkušenosti s řízením vozidla s automatem a po nějaké době si můžete udělat doplňující výcvik na vozidlo s manuální převodovkou, neboli ŘO skupiny B.
Kdy budu připraven/a na praktickou zkoušku?
To záleží na Vás ;-). Minimální počet hodin výcviku je 28, což je 14 jízd. Ty jsou již zahrnuty v ceně základního kurzu. Většině žadatelů (zákazníků) to stačí a jsou připraveni k závěrečné zkoušce z praktického ovládání osobního vozidla a ovládání vozidla v provozu. Též žadatel dostane zapůjčenou učebnici a pomocí doplnění znalostí při výuce teorie v učebně autoškoly bude připraven na závěrečnou zkoušku teoretických znalostí, která se absolvuje v budově magistrátu na počítači. Co se však ovládání vozidla týče, lze si po zhodnocení zkušeností a domluvy s učitelem dokoupit kondiční jízdy, které pomohou žadateli k dopilování zkušeností v základním kurzu. Dokoupení kondičních jízd žadatele nenutíme! Závisí to hlavně na úsudku žadatele. Též má žadatel dle vlastního úsudku možnost na vlastní žádost ukončit kurz dříve a absolvovat závěrečnou zkoušku dříve.
S výukou a výcvikem v autoškole BeDriver jsem nespokojen/a, mohu přejít do jiné autoškoly?
Snažíme se našim zákazníkům vyjít vstříc a případné problémy vyřešit k nejvyšší spokojenosti na obou stranách. V situaci, kdybychom se nedohodli, vystavíme tzv. "převodku", která slouží k přestupu do jiné autoškoly. Vystavení převodky je u nás, na rozdíl od jiných autoškol, zdarma. Též vracíme finanční rozdíl za neuskutečněnou výuku a výcvik.
Proč musím trénovat řízení?
Je to podobné jako například hokejové tréninky. Těžko by kdokoliv byl nasazen na extraligový zápas, aniž by v životě neměl na nohách brusle. Díky výcviku v autoškole získáte zkušenosti s ovládáním automobilu a orientací v provozu na pozemní komunikacích (PK). Učitelé jsou vyškolení pro práci s žadateli, dokáží v jisté míře předvídat jejich chování a hlavně disponují vozidlem vybaveného dvojím řízením (tzv. 2. pedály) kterými dokáží korigovat případné chyby žadatele (žáka). I když se v autoškole nedají nacvičit všechny situace v provozu na PK, je výcvik zapotřebí pro nácvik v ovládání vozu a řešení běžných situací na PK.
Kde získám dokumenty ke stažení a proč je potřebuji?
Dokumenty ke stažení najdete na stránce Kurzy&Ceník. Žádost o přijetí je nutná z důvodu evidence žadatele a též slouží po úspěšném absolvování zkoušky pro podání žádosti o řidičské oprávnění, resp. řidičský průkaz. Posudek od lékaře se přidává k žádosti a na něm Váš obvodní lékař stvrzuje, jestli jste a za jakých podmínek zdravotně způsobilí k řízení motorového vozidla.
Nastartuj svůj motor

Výběrem autoškoly BeDriver se stanete opravdovým řidičem.

Nastartovat právě teď

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

NAPIŠTE NÁM A MY SE OZVEME

Zde Vložte Text Nadpisu

Být řidičem u nás

Řidičák na Manuál

Zde si můžeš zarezervovat kondiční jízdy.

Řidičák na automat

Vyplnit nezávaznou objednávku

Objednávka

manuální řidič